Kartal İphone Batarya Değişimi

Anasayfa » TEKNİK SERVİS » Batarya Değişimi » Kartal İphone Batarya Değişimi

Kartal İphone Batarya Değişimi

Kartal İphone Batarya Değişimi Belirli zaman aralıklıları ile akıllı telefonlarda batarya değişimi yapma gereksinimi duyulur. Telefonlarda yer alan bataryalar genel itibari ile kullanım esnasında yapılan hataların devamı olarak sorunların yaşanması ile başlar. Bunun haricinde nadiren de görülse bataryaların kendi kendilerine arıza yaptıkları da söz konusudur.

Bu sebeple akıllı telefonlarda batarya kullanımı ile alakalı olarak daha dikkatli davranılması ve istenmedik problemlerin yaşanmaması adına bataryalardaki şarj işlemlerine dikkat etmek gerekir. Teknolojinin ilerlemesi ile akıllı telefonlarda tasarlanan gelişmeler, son dönemde batarya problemlerini de gündeme getirmiştir. Günlük kullanımda bile yeteri kadar işlevini gösteremeyen bataryalar, kullanıcıların beklenmedik bir anda şarj sorunu ile karşı karşıya kalmalarına sebebiyet verebilir.

Bataryanın Bozulma Sebepleri?

Kullanıma bağlı şekilde bataryalarda öne çıkan çeşitli sorunlar da şarj ile alakalı sorunların yaşanmasına sebep olan bir başka etkendir. Ancak alanında profesyonel olan firmamız, batarya değişimi ile ilgili tüm sorunlara çözüm geliştirir.  Telefon şarj olmasına karşın hiçbir biçimde açılmıyorsa bataryada bir problem var demektir.

Genellikle günlük kullanım sırasında şarj ömründe sorun olmazken, şarjın hızlı bir biçimde bitmeye başlaması batarya ömrü ile alakalı birtakım problemler olduğunu gösterir. Telefonda şarjın aniden bitme eğilimi göstermesi yine aynı biçimde bataryanın bozulduğu manasını taşıyabilir. Şarj seviyesi yüksek olmasına karşın bir anda yüzde 10 – 20 düzeyine gelmesi de bu durumun yaygın gözlenen durumudur.

Batarya Değişim Hizmeti!

Firmamız tarafından sunulan hizmet kapsamında batarya değişimi işinde uzman ve deneyimli bir ekip ile gerçekleştirilir. Akıllı telefonda şarj uyarı sistemi bulunur. Bu nedenle ilk şarj uyarısını aldıktan sonra cep telefonu şarj edilmelidir. Telefonun pil seviyesi dalgalanıyorsa pili kalibre etmekte fayda vardır.

Bataryayı kalibre etmek için telefon tamamen boşaltılır ve ardından tamamen şarj olana kadar beklenmesi gerekir. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir nokta da şarj ederken daima orijinal şarj aleti kullanılması gerektiğidir. Şarj olurken telefonu kullanmamak da pil ömrünün uzamasında önemli rol oynar. Pil ömrünü uzatmak adına telefonun arka planında çalışan uygulamalar kapatılmalıdır. Arka planda çalışan uygulamalar genellikle gereksiz güç tüketimine neden olur.

Benzer Konular