Iphone Kasa Değişimi

Anasayfa » Tamir servisi » iphone tamiri » Iphone Kasa Değişimi

 Iphone Kasa Değişimi

Iphone Kasa Değişimi Telefon kasa değişimi telefonlara verilen garanti kapsamında değildir. Telefon kasaları ile ilgili birçok sorun kozmetik sebeplere bağlıdır. Telefonların kasalarında meydana gelen sorunlar tamir olmadığı için kasaların değişmesi gerekir.

Bunun için de mutlaka telefonunuzu iyi bir telefon tamircisine götürmelisiniz. Özellikle akıllı telefonlarda en kolay kasalar arızalanıyor. Bataryanın şişmesi, darbe alması veya telefonun düşmesi sonucunda hasar meydana geliyor. Her tür telefon için kasa değişim ücretleri farklı olabiliyor.

Pek çok marka telefonun kasasını değiştirebilecek parça ve tecrübeye sahibiz.  Akıllı telefonların kasa değişimi yaklaşık 30 dakika ile 45 dakika arasında değiştirilir. Yapmanız gereken bu konuda profesyonel çalışan firmaları bulmanız olacaktır.

Telefonlarda Kasa Değişimi Gerekli mi?

Kasa değişimi zorunlu mu diye soranlara telefon kasasındaki arızalar çoğu zaman kozmetik olsa da kasa değişimi yapılmaz ise telefonun ömrü kısalacaktır. Akıllı telefonların fiyatları her ne kadar pahalı olsa da bazı markaların kasaları plastik olabiliyor.

Bazı telefonların kasalarının metal malzemeden yapılmış olduğunu görüyoruz. Bu yüzden telefon kullanımında dikkat edilmez ise kasa çok kolayca çizilebilir hatta kırılabilir ve de eskiyebilir. Telefonun kasasının eskimesi veya hasar görmesi demek telefonun çalışmasını riske sokar.

Bu neden ile kasa hasar aldığında telefonun kasası mutlaka değiştirilmelidir. Aksi halde akıllı telefonunuzu zamanla kullanamamaya başlarsınız. Bu da daha büyük masraflara yol açabilir. Kasanın zamanın da değiştirilmesi telefonun ömrünü uzatacaktır.

Kasa Değişimi için Doğru Zaman Nedir?

Kasa değişimi için yapılması gereken doğru zaman telefonun düşmesi ile meydana gelen kasada çizilme, ezilme ya da darbe alma gibi lekelenme, boyasının atması durumlarında kasa değişimi yapılması en doğrusu olacaktır.

 Kasada oluşan deformasyonun tamir ile yapılması mümkün olmayacağından değiştirilmesi en sağlıklısı olacaktır. Telefon kasalarının darbe ve hasar almamaları için telefon kılıfı kullanılması doğru olacaktır.

 Kılıflar telefon kasalarının ömrünü uzatırken diğer her türlü darbeden ve çizilmeden de koruyacaktır. Bazı kullanıcılar sırf telefonun görüntüsü bozulacak diye kılıf kullanmasa da bu aslında doğru bir davranış değildir. Elinizdeki telefonu korumak ve daha uzun yıllar kullanabilmek için kılıf önemli bir detaydır. Kasa değişimi için işinde uzman olan kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Konular