Anakart Onarımı

Anasayfa » TEKNİK SERVİS » Anakart Onarımı » Anakart Onarımı

Anakart Onarımı

Anakart Onarımı Telefonun herhangi bir yerinde sorun yaşandığında anakart onarımı yapılması gerekir. Bunun nedeni ise pek çok parçanın bağlantısı anakart ile bağlantılı olmasıdır. Genel itibari ile anakart telefon ve farklı teknolojik cihazlardaki donanımların birbirine bağlanmasını sağlayan parçaların iletişim durumunda olup koordineli bir biçimde çalışmasını sağlamakta olan sistem anakart olarak nitelendirilir.

Cep Telefon anakartı bütün donanımların uyumlu içerisinde faaliyet göstermesini gerçekleştirir ve bu sayede veri iletişiminin düzenli olması da sağlanır. Anakart telefon kapsamında yer alan donanımların koordineli olarak çalışmasını ve bu donanımların iletişime geçerek çalışmasını sağlar. Aynı zamanda da telefonun beyni işlevinde bulunur ve her telefonda farklı büyüklüktedir.

Anakartın İşlevi!

Farklı pek çok teknolojik alette yer alan anakartın farklı fonksiyonları bulunur. Telefonda yer alan tüm donanımların çalışma düzenini belirler ve bu donanımların uyum içerisinde çalışmasını sağlar. Anakart telefonun veri merkezidir ve bu doğrultuda da veriler anakartta depolanır. Böylelikle anakart onarımı ne kadar kuvvetli olursa telefonun performansı da doğru orantılı olarak o kadar kuvvetli olacaktır.

Telefonun veri merkezi, beyni durumunda yer alan anakartın bozulması telefon kullanımını da engelleyen bir sorun olarak meydana gelir. Anakartın bozulma nedenleri arasında çeşitli sebepler yer alır.  Telefonun sıvı ile temas etmesi durumunda anakart bozulabilir. Bu sebepten ötürü telefonun sıvı ile temas etmesini engellemek gerekir.

Anakartın Bozulma Sebepleri?

Telefonun yüksek bir alandan düşmesi veya darbe alması neticesinde de telefon anakartı bozulabilir. Bu şekilde bir durum yaşandığı zaman telefon ilk süreçte çalışsa da zamanla ağır ağır bozulabilir. Telefonun hasar görüp görmediğini anlamak için teknik servise götürülmesi en doğru karardır. Tüm telefonlarda var olan olan yazılımın çökmesi durumu, anakartın bozulmasına sebebiyet verir.

Bunun için güvenli olmayan yazılımları telefona yüklememek gerekir. Yüksek akıma ve yüksek voltaja maruz kalan telefon anakartı günden güne işlevini yerine getirmekte zorlanabilir. Bunun için anakart onarımı gerekir ve şarj aletinin bozuk olmaması ve uzun zaman telefonun şarjda durmaması gerekir. Bu nedenler telefon anakartının bozulmasına sebebiyet verir. Firmamız tarafından sunulan anakart onarım işlemleri oldukça kısa sürede ve başarılı sonuçlanır.

Benzer Konular